W dniach 2-4.06 już po raz VIII odbyły się BEC Poland Regaty IT czyli Informatyczne Mistrzostwa Polski w malowniczo położonym ośrodku Klub Mila Kamień nad jeziorem Bełdany.

27 ekip i prawie 150 osób z całej Polski wzięło udział w żeglarskim święcie branży IT, na które zaprosił organizator i pomysłodawca firma Sailing Event oraz sponsor tytularny BEC Poland.

Sportowo i z zacięciem na wodzie

W tym roku organizator zaprosił żeglarzy na jednakową flotę jachtów Antlia 27. Na otwarciu regat obecny był prezes firm BEC Poland Troels Ottesen, który życzył wszystkim ekipom pomyślnych wiatrów. Piękne mazurskie słońce i wiatr do 3 b zwiastowały idealne warunki do żeglowania, a do tego blisko siebie żeglujące jachty i ciasne manewry na znakach podgrzewały rywalizację. Od początku było kilku faworytów, jednak duże jachty nie przypadły im do gustu. Od samego początku doskonale żeglowała firma Euvic z Tomaszem Kwiatkowskim za sterem wygrywając 3 z 4 wyścigów. Jak co roku można liczyć na BlueSoft wiec i tym razem pod wodzą Huberta Witkowskiego nie zawiedli. Mimo, że deptał po piętach Euvic, ale finalnie zawsze trochę Hubertowi brakowało. Po pierwszym dniu zajmują 2 miejsce. W tym roku z bardzo dobrej strony pokazała się firma NTT Data ze sternikiem Jarosławem Szczególskim, który po pierwszym dniu zajmował 3 miejsce. Drugiego dnia niestety Neptun nie był łaskawy i niestety nie było wiatro. Zatem Informatycznym Mistrzem Polski zostaje Euvic, wyprzedzając BlueSoft oraz NTT Data.

 

Tanecznie na lądzie

Regaty cieszą się coraz większą popularnością, gdyż z roku na roku ilość uczestników oraz załóg rośnie. Tegoroczny rekord imprezy, czyli 27 ekip potwierdza słuszność pierwotnych założeń o swobodnej integracji na płaszczyźnie amatorskiego sportu żeglarskiego. Ciekawe rozmowy zakuluarowe, wymiana doświadczeń i spostrzeżeń oraz integracja branży zarówno na wodzie jak i na lądzie- od zawsze były główną ideą regat. Sobotni wieczór wypełnione muzyką na żywo zespołu Boogie Night porwał wszystkich do tańca. Oprócz żeglowania i spotkań towarzyskich można było wygrać nagrody i dowiedzieć się więcej o duńskiej kulturze w zabawnym quizie przeprowadzonym przez firme BEC Poland.

 

Wirtualne Regaty Charytatywne

Co roku firma Sailing Event organizując swoje największe wydarzenia branżowe pomaga Fundacji Ocean Marzeń. Fundacja wychowuje sieroty z domów dziecka poprzez żeglarstwo. Każda firma biorąca udział w Regatach IT mogła zaangażować się w wyścig. Pozycja danej firmy w regatach była przeliczana wg.  1 złotówka to 1 mila. Kto przepłynie więcej mil ten wygra wyścig. Wyścig wygrała firma Bayer D-Hub wpłacając kwotę 2 151 zł, a wszystkie firmy razem zebrały prawie 10 000 zł! Brawo!

 

BEC Poland CUP

Podczas Regat odbył się̨ również̇ tradycyjny konkursu na Najzwinniejszą Załogę̨, czyli BEC Poland Cup. W tym roku pod uwagę̨ wzięto: wyścig regatowy,  wyścigi w przebraniach oraz wyścig charytatywny. Najzwinniejszą, najsprytniejsza, najbardziej zaangażowaną w tym roku został Kyndryl z Julianem Podporą jako kapitanem.

 

Puchar CRN

Tradycyjnie podczas regat rozgrywany jest jeden wyścig o Puchar CRN, który w tym roku wygrała załoga Euvic z Tomaszem Kwiatkowskim za sterem.