BLUESOFT Informatycznym Mistrzem Polski branży IT.

W dniach 10-12.06 już po raz VII odbyły się BEC Poland Regaty IT czyli Informatyczne Mistrzostwa Polski w malowniczo położonym ośrodku Klub Mila Kamień nad jeziorem Bełdany. 26 ekip i prawie 130 osób z całej Polski wzięło udział w żeglarskim święcie branży IT, na które zaprosił organizator i pomysłodawca firma Sailing Event oraz sponsor tytularny BEC Poland.

Sportowo i z zacięciem na wodzie

W tym roku organizator zaprosił żeglarzy na 2 typy jachtów Antlia 24.4. oraz Sigma w formule przesiadkowej. Uczestnicy mieli okazję poznać obie klasy jachtów podczas eliminacji w sobotę. Piękne mazurskie słońce i wiatr do 3 b zwiastowały idealne warunki do żeglowania, a do tego blisko siebie żeglujące jachty i ciasne manewry na znakach podgrzewały rywalizację. Faworyt i wielokrotny Informatyczny Mistrz Polski Piotr Sikorski z BlueSoft nie zawiódł i objął prowadzenie po pierwszym dniu, wyprzedając Tomasza Kwiatkowskiego z Euvic oraz zeszłorocznego brązowego medalistę Kornela Kasprzyka z Intense Group. Drugiego dnia uczestników przywitał słabszy wiatr. Wszystkim uczestnikom bardzo spodobało się żeglowanie na Sigmach i dlatego finał odbył się na „trudniejszych” Sigmach, a wcześniej zdobyte punkty wszystkim uczestnikom wyzerowano, tak, aby rywalizacja mogła zacząć się od nowa. Tutaj nie było zaskoczenia. Po raz 4-ty w historii Regat IT zwyciężył Piotr Sikorski z BlueSoft, przed załogą Intense Group z Kornelem Kasprzykiem, a na najniższym stopniu podium wskoczyła załoga BEC Poland 3 z Dariuszem Trzcińskim za sterem.

Tanecznie na lądzie

Regaty cieszą się coraz większą popularnością, gdyż z roku na roku ilość uczestników oraz załóg rośnie. Tegoroczny rekord imprezy, czyli 26 ekip potwierdza słuszność pierwotnych założeń o swobodnej integracji na płaszczyźnie amatorskiego sportu żeglarskiego. Ciekawe rozmowy zakuluarowe, wymiana doświadczeń i spostrzeżeń oraz integracja branży zarówno na wodzie jak i na lądzie- od zawsze były główną ideą regat. Oba wieczory wypełnione muzyką i tańcami do późnych godzin nocnych są niewątpliwie wizytówką regat. Drugi wieczór to tradycyjnie White Party czyli impreza dla gości ubranych w białą odzieżą, cieszy się dużą popularnością i wprowadza nas trochę w śródziemnomorski klimat.

Przyjaciele regat i nowe twarze

Impreza ma grono przyjaciół regat i stałych bywalców do których z pewnością można zaliczyć: Marka Borówkę z IBM, Piotra Sikorskiego z BlueSoft, Jana Marowskiego z KMD, Juliana Podporę z Kyndryl, Sylwestra Banasia z Microsoftu czy Sebastiana Pawlaka z Evernex. Nie zabrakło również zarządów czy prezesów ważnych spółek, którzy wspierali swoje załogi wcielając się w rolę trymerów żagli jak m.in. dyrektor IT Michał Kulas z IT Solution Factor, vice president Piotr Grzegorski z NTT Data, vice president Adam Wiercioch z KMD, prezes Piotr Ukowski Intense Group lub w roli kapitana i sternika jak vice prezes Tomasz Kwiatkowski z Euvic. Impreza rośnie w siłę.

BEC Poland CUP

Podczas Regat odbył się̨ również̇ tradycyjny konkursu na Najzwinniejszą Załogę̨, czyli BEC Poland Cup. W tym roku pod uwagę̨ wzięto: 1 wyścig na Sigmach i Antilach 24.4., wyścigi w przebraniach. Organizator zaplanował dodatkowe konkurencje żeglarskie podczas drugiego wieczoru, ale parkiet był tak pełny roztańczonych żeglarzy i żeglarek, że Organizatorzy nie mieli sumienia przerywać.

Najzwinniejszymi załogami okazały się dwa zespoły na remisie punktowym: Euvic oraz Intense Group, które otrzymały cenne nagrody od BEC Poland w postaci toreb z żagla.

Puchar CRN

Tradycyjnie podczas regat rozgrywany jest jeden wyścig o Puchar CRN, który w tym roku wygrała załoga Sylwestra Banasia z Microsoftu.

Wyniki

 

BLUESOFT 1 1
INTENSE Group 2
Bec 3 3
BLUESOFT 3 4
IBM 2 5
Euvic 6
JN Data 7
BLUESOFT 2 8
IT SOLUTION FACTOR 2 9
IBM 5 10
Bec 1 11
Kyndryl 1 12
NTT DATA Business Solutions 3 13
Microsoft Polska 14
Bec 2 15
KMD Poland 2 16
NTT DATA Business Solutions 2 17
KMD Poland 1 18
NTT DATA Business Solutions 1 19
IBM 1 20
Kyndryl 2 21
Bayer D-Hub 22
IBM 3 23
IBM 4 24
IT SOLUTION FACTOR 1 25
EVERNEX 26