Bazą zawodów był jak zwykle hotel Ognisty Ptak nad jeziorem Święciajty. Dwa dni regatowe przywitały gości iście żeglarską pogodą. Mimo silnego wiatru i temperatury poniżej 10 st. C humory jednak dopisywały. Już w pierwszy wieczór żeglarska brać z firm IT ściągnęła na Jazz Sailors Party. Od pierwszych chwil widać było, jak ludziom bardzo brakowało integracji. Wielu uczestników znało się zresztą z poprzednich edycji regat.

Udany debiut JN Data

Wśród załóg po raz pierwszy pojawiła się natomiast JN Data i było to mocne wejście. Ze sternikiem Tomaszem Gutmańskim, który doskonale żeglował, zaliczyła udany debiut, wygrywając 3 spośród 5 wyścigów.

Zaciekła rywalizacja toczyła się o srebro i brąz. Załoga Webellian ze skiperem- Krzysztofem Urbaniakiem dzielnie walczyli z atakującymi ich Intense Group.

Różnica w wynikach wyniosła tylko 1 punkt i Kornel Kasprzyk z Intense Group musiał uznać wyższość załogi z Webellian.

Warto również wspomnieć, że IBM (razem z Kyndryl – nowa spółka wydzielona z IBM) wystawiły aż 5 ekip. Większość ekip wystawiała po 2 jachty co jest najlepszym dowodem na to, że firmy bardzo lubią żagle.

Oto wyniki tegorocznych regat

 

Humory dopisywały.

Nie został rozegrany tradycyjny już wyścig w przebraniach, ze względu na odejście tuż przed eventem na „wieczną wachtę” jednego z organizatorów, Mateusza Projsa. Nie było też dodatkowych zabaw i konkursów.

W sobotni wieczór załogi spotkały się ponownie, tym razem na żeglarskim party, gdzie scena należała do szantymana Grzegorza Polakowskiego. Impreza trwała do białego rana.

CRN był patronem medialnym wydarzenia.

Poznajcie tegorocznych mistrzów Polski w żeglarstwie. Oto zwycięska załoga JN Data.

 

Webellian sięgnął po srebro.
Załoga Intense Group po zaciętej rywalizacji stanęła na najniższym stopniu podium.