W dniach 29-31.05 w Hotelu Ognisty Ptak tuż obok Węgorzewa odbyła się 4 edycja Unisoft Regaty IT. 20 jachtów z 15 firm walczyło o tytuł Informatycznego Mistrza Polski. Sponsorem Głównym wydarzenia była firma UNISOFT, a partnerami – CODE ZERO i Hotel Ognisty Ptak. Patronat medialny nad imprezą objął magazyn CRN. Organizatorem była jak zawsze firma Sailing Event.

Hotel Ognisty Ptak położony jest malowniczo nad jeziorem Święcajty i daje gościom prawdziwe wytchnienie od miasta. Uczestnicy Regat IT spędzili tam dwa dni pełne jachtingu, słońca i pięknej mazurskiej przyrody.

Impreza rozpoczęła się w środę wieczorem, kiedy to po zakwaterowaniu w hotelu lub ekskluzywnych domkach, goście spotkali się na Disco Sailors Party czyli imprezie tanecznej tradycyjnie już dla osób w białej odzieży. Goście bawili się do białego rana przy muzyce na żywo zapewnionej przez zespół Boogie Night Od pierwszych chwil widać było, że w ciągu tych kilku edycji Regat IT stworzyła się prawdziwa żeglarska społeczność.

DOBRA PASSA BLUESOFT

Oba dni regatowe przywitały nas piękną słoneczną pogodą. Po śniadaniu odbyła się odprawa załóg i wszyscy udali się do portu, gdzie czekała zacumowana flota jednakowych jachtów Twister 800. Jeszcze chwila na zdjęcie grupowe oraz wywiady i flota wypłynęła na trasę regat.  Była wśród nich oczywiście załoga BLUESOFT – obrońcy tytułu z poprzedniej edycji 2018. Żeglowali doskonale, wygrywając 2 spośród 3 wyścigów. Byli bezkonkurencyjni i zasłużenie zwyciężyli. Zaciekła rozgrywka toczyła się o srebro i brąz. Załoga Konceptu ze skiperem- prezesem Andrzejem Wójtowiczem próbowała odrobić stratę punktową do Microstrategy. Niewiele brakowało, zaledwie 2 punkty. Ostatecznie to Microstrategy zajęło drugie miejsce a trzecie przypadło dla Konceptu.

Firma Sailing Event dba o sportowy wymiar rywalizacji na wodzie. Aby pomóc uczestnikom podnosić Ich żeglarskie umiejętności, organizator umożliwia dołączenie do załogi tzw. Lidera, czyli doświadczonego regatowca, który nie może sterować jachtem, ale może brać udział we wszystkich manewrach i dzielić się z załogą swoją wiedzą. Kolejnym wsparciem dla uczestników Regat jest sędzia liniowy, który pływa motorówką tuż obok rywalizujących jachtów i na bieżąco rozstrzyga wszelkie protesty.

Pierwszego dnia wiatr był dość słaby, więc wyścigi przebiegały spokojnie, ale w doskonałej atmosferze. Humory szczególnie dopisywały podczas tradycyjnego już „Wyścigu w Przebraniu”. Na jachtach można było zobaczyć Supermenów w głównej roli Marka Borówki z IBM, Avangersów z KMD, lekarzy z Intense, Flinstonów z Microstrategy czy załogę Owoców z Bluesoftu! Oj działo się!

Po zejściu z wody, na gości czekał w hotelowej restauracji ciepły posiłek. Po krótkim odpoczynku chętni uczestnicy spotkali się w porcie na Regaty Old Boys’ów, czyli wyścigi na łódkach klasy Optimist. Są to malutkie żaglówki, na których dzieci rozpoczynają szkolenie żeglarskie. Manewrowanie takimi łódkami, a szczególnie zgrabne przemieszczanie się pod bomem sprawiało żeglarzom oraz widowni na pomostach wiele radości! Doskonale żeglowali przedstawiciele sponsora głównego firma Unisoft, która zwyciężyła nad Bluesoftem.

Wieczorem wszyscy spotkali się na Unisfot Yacht Club Banquet na kolejnej imprezie tanecznej. DJ dbał o atmosferę na parkiecie, a załoga Sailing Event urozmaicała wieczór konkursem malarskim, oczywiście o tematyce żeglarskiej, oraz wyborami MISS Regat IT, które poprowadziła aktualna Miss Earth Poland, Aleksandra Grysz. Ten zaszczytny tytuł przypadł Natalii Gawłowskiej z firmy POLCOM.

W piątek po regatach nadszedł czas na Ceremonię Zakończenia Regat. Na początek Redaktor Naczelny magazynu CRN Tomasz Gołębiowski wręczył nagrodę zwycięzcom „Wyścigu O Puchar CRN” – załodze Microstrategy!

Następnie miała miejsce dekoracja załóg, pełna muzyki, błysków fleszy i aplauzu widowni!

Dodatkową konkurencją Regat IT był Unisoft Cup o tytuł „Najwszechstronniejszej Załogi”. Podczas całych Regat IT załogi zdobywały punkty w kilku dobrowolnych aktywnościach:

  1. Wyścigu żeglarskim
  2. “Wyścigu w Przebraniu”
  3. Wyścigu “Old Boys” na Optymistkach
  4. Konkurencjach żeglarskich w czasie wieczornej imprezy

Najwięcej punktów, a tym samym tytuł „Najwszechstronniejszej Załogi” zdobyli również tegoroczni zwycięzcy Regat – BLUESOFT!

Regaty IT 2019 oficjalnie zakończyła nasza MISS, Natalia Gawłowska. Do Jej obowiązków należy także otwarcie przyszłorocznej edycji. Do zobaczenia za rok!!