Do stałych bywalców imprezy dołączyli w tym roku Comarch (sponsor główny), Accenture oraz Hotel Robert’s Port, który w tym roku gościł uczestników Regat (sponsorzy). Patronem medialnym wydarzenia była „Gazeta Ubezpieczeniowa”.

MISTRZOSTWA POLSKI

Pierwszy dzień rywalizacji należał do załogi Compensy, która wygrała wszystkie trzy wyścigi. Tym samym prezes Jarosław Szwajgier wraz ze sternikiem Mariuszem Jerką, którzy dwukrotnie zdobywali główne trofeum Regat TU, po trzech latach powrócili na podium zawodów. Drugie miejsce pierwszego dnia wywalczyła załoga Coface II pod wodzą prezesa Jarosława Jaworskiego, a na trzecim uplasowała się załoga PZU. Tuż za podium znalazła się ekipa Accenture. Rywalizacja załóg była niezwykle zacięta. Nad bezpieczeństwem czuwał profesjonalny sędzia liniowy, który na bieżąco rozstrzygał wszystkie protesty.

Drugi dzień regat to popis Coface II, który mimo wygranych 4 z 5 wyścigów dnia nie zdołał jednak odrobić straty punktowej do Compensy. Jej załoga żeglowała równo i wysoko, dzięki czemu bez problemu „dowiozła” zwycięstwo do mety, tym samym wygrywając Regaty po raz trzeci w historii rywalizacji. Załoga Coface II zdobyła srebrny medal, a brąz przypadł kolejnej załodze z tej firmy. Tuż za podium znalazła się ekipa TUZ z prezesem Piotrem Zadrożnym.

PUCHAR PREZESÓW

Z kolei podczas pierwszego dnia Pucharu Prezesów załogi wzięły udział w grze wodnej. Polegała ona na wyścigu jachtów i wykonywaniu zadań w punktach kontrolnych na lądzie. Zespoły, posługując się mapą i kompasem, docierają do portów, wysepek, polanek, gdzie czekają na nie zadania i wskazówki na dalszą drogę. Załogi po dotarciu do Mikołajek udały się do Wierzby na muzyczne zadanie. Drugiego dnia flota Pucharu Prezesów spotkała się na jednej trasie regatowej, aby wziąć udział w tzw. krótkich i dynamicznych wyścigach, jednak musiała ustąpić pod naporem debiutanta. Bezkonkurencyjna okazała się załoga Comarch, wygrywając 4 spośród 5 wyścigów i zapewniając sobie zwycięstwo w ogólnej klasyfikacji. Drugie miejsce przypadło załodze Benefii pod wodzą Michała Gomowskiego, a trzecie zajął ubiegłoroczny tryumfator Pucharu – Bacca.

DZWON PRZYJACIELA REGAT

W trakcie imprezy odbyło się oficjalne otwarcie Regat poprowadzone tradycyjnie przez ich pomysłodawcę, Dariusza Migdala. Wraz z organizatorem, Karolem Górskim z Sailing Event, wręczył on 4 tzw. Dzwony Przyjaciela Regat. Te specjalne nagrody za wkład w rozwój Regat w tym roku otrzymali Michał Gomowski, Piotr Zadrożny, Agnieszka Wrońska, prezes LINK4, oraz redaktor naczelna „Gazety Ubezpieczeniowej” – patrona medialnego Mistrzostw – Aleksandra Wysocka. Dołączyli oni do Jarosława Szwajgiera i Rogera Hodgkissa, którzy otrzymali wyróżnienie podczas poprzedniej edycji. Wieczorem, po kolacji, rozpoczęło się „White Party”. Tradycyjnie goście w białych strojach bawili się przy muzyce na żywo.

COMARCH CUP

Podczas Regat odbyła się rów- nież piąta edycja konkursu na Najwszechstronniejszą Załogę, czyli Comarch Cup. W tym roku pod uwagę wzięto: wyścigi Mistrzostw i Pucharu Prezesów, konkurencje żeglarskie podczas wieczoru, wyścigi w przebraniach, regaty old boys (na opty- mistkach) oraz Regaty Charyta- tywne. Jak co roku, najwszechstronniejszą załogą okazał się ze- spół LINK4. Podczas Regat na stoisku Comarch zaprezentowany został Punkt Diagnostyczny, umożliwiający samodzielne sprawdzenie ciśnienia tętniczego, temperatury ciała, tętna, wzrostu, wagi i BMI czy EKG. Badania cieszyły się dużym zainteresowaniem – podczas dwóch wieczorów wykonano aż 21 pomiarów. Uczestnicy badań w ciągu kilku godzin po badaniu otrzymywali mailowo pełne podsumowanie wraz z dalszymi zaleceniami.

 

REGATY CHARYTATYWNE

Sailing Event we współpracy z Fundacją Ocean Marzeń już po raz kolejny wprowadziła no- wą formę rywalizacji pod nazwą Charytatywne Regaty Ubezpieczeniowe „Mile Dobra”. Ideą było zainspirowanie uczestników do zasilenia funduszu stypendiów żeglarskich wychowanków Domów Dziecka. Wszystkie firmy biorące udział w Regatach TU miały przypisane przez fun- dację konta, na które przez trzy tygodnie mogły dokonywać wpłat. Akcja zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem. Najwięcej zebrało LINK4 – 4850 zł. Na uwagę zasługuje hojność Krzysztofa Kica, właściciela agencji brokerskiej Universal Broker, który zebrał 2952 zł. W wyniku całej akcji na konto Fundacji wpłynęło już 14 872 zł, a wpłaty nadal przychodzą.

Bardzo cieszymy się, że mogliśmy po raz pierwszy wziąć udział w Regatach jako Sponsor Główny. To były dwa emocjonujące dni żeglarskiej rywalizacji oraz drużynowej współpracy w świetnej atmosferze. Gratulujemy Mistrzowi Polski – Compensa Polska oraz pozostałym drużynom. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas w malowniczym otoczeniu i mamy nadzieję, że znów spotkamy się za rok.” – Andrzej Przewięźlikowski, wiceprezes Comarch.