Wystartowały Mile Dobra- Ubezpieczeniowe Regaty Charytatywne.

Mile Dobra to akcja charytatywna w ramach Żeglarskich Mistrzostw Polski oraz Pucharu Prezesów Towarzystw Ubezpieczeniowych, organizowanych w dniach 6-8 czerwca przez firmę Sailing Event. W dniach 21 maja – 07 czerwca, każdy może wziąć udział w akcji. Przekazując środki na konkretną Załogę, możesz sprawić, by ta załoga wygrała regaty Mile Dobra, a dodatkowo wspomóc Fundacje, która rozwija młodzież z domów dziecka.

Wspieranie młodych żeglarzy staje się już tradycją Regat TU. W tym roku po raz czwarty uczestnicy wezmą udział w akcji charytatywnej Fundacji Ocean Marzeń.

Przypomnijmy, że Fundacja wychowuje dzieci z Domów Dziecka poprzez szeroko rozumiane żeglarstwo. Organizuje rejsy na Mazurach i Bałtyku oraz wspiera edukacje młodzieży w Szkołach Morskich.Wszyscy miłośnicy żeglarstwa wiedzą, jak wiele wartości i przydatnych umiejętności w codziennym życiu niesie ze sobą ten sport.

W tym roku Fundacja zakupiła 40-to letni jacht (typ Wielki Trener) służący jako jednostka szkoleniowa młodzieży, która już zdobyła pierwsze uprawnienia żeglarskie, a jest jeszcze zbyt młoda na rejsy morskie. Trener to dwumasztowy jacht, który rozwija umiejętności współpracy w zespole oraz zarządzania wieloosobową załogą (nawet 10 osób).

Podopieczni Fundacji już rozpoczęli renowację jachtu. Potrzebują środków na generalny remont, nowe maszty, osprzęt, żagle a także pierwsze rejsy szkoleniowo- turystyczne.

Załogi zgłoszone do Regat TU i ich przyjaciele mogą wziąć udział w trwających przez miesiąc wirtualnych Ubezpieczeniowych Regatach Charytatywnych „Mile dobra”. O pozycji na trasie decydować będzie wysokość wpłat na konto Fundacji odpowiednio przeliczając 1zł=1 mila. Wielki finał nastąpi podczas wyścigu o Puchar Fundacji Ocean Marzeń i będzie wymagał od załóg nie lada skupienia, gdyż będą dokonywać wpłat online jednocześnie ścigając się na jachtach! Wszystkie informacje będziemy publikować na profilu społecznościowy https://www.facebook.com/regatyTU/, a Wy już teraz możecie wejść na stronę http://race.miledobra.oceanmarzen.org.pl/i wspomóc Fundację oraz ulubioną firmę!