LINK4 MISTRZEM POLSKI

W dniach 21-23.06 w Iławie nad Jeziorakiem odbyły się V Regaty TU. W Mistrzostwach Polski Towarzystw Ubezpieczeniowych oraz w Pucharze Prezesów walczyło łącznie 115 osób.

Sponsorem Głównym imprezy była firma Bacca. Wspierali nas również PwC oraz VSoft. Partnerami wydarzenia byli Henri Lloyd oraz Marina Maison. Organizatorem była, jak zawsze, firma Sailing Event.

POZIOM ROŚNIE

Część uczestników zawitała do Iławy już dzień przed rozpoczęciem imprezy. Sternicy PZU, PZU II i LINK4 wzięli udział w specjalnym szkoleniu, które poprowadził Karol Górski, czynny regatowiec. Bacca i Compensa trenowały samodzielnie, w pełnym składzie.

Następnego dnia do walki o tytuł Mistrza Polski stanęło 14 załóg, w tym obrońca tytułu z poprzedniego roku, firma Arrant. Tegoroczną nowością na trasie regat był system przesiadkowy niwelujący różnice w sprzęcie oraz dodatkowy sędzia, który na bieżąco rozstrzyga sytuacje sporne.

 

WSPIERAMY MŁODYCH ŻEGLARZY

Po powrocie do portu odwiedziły nas dzieci z leżącej tuż obok szkółki żeglarskiej Mos Iława. To właśnie Ich wspierali w tym roku uczestnicy w ramach Ubezpieczeniowych Regat Charytatywnych. Podczas tygodnia poprzedzającego imprezę załogi prześcigały się we wpłatach na konto MOS-u. Finał akcji miał miejsce podczas Yacht Club Banquet, kiedy to ostatnie wpłaty wykonywano za pomocą kart płatniczych poprzez portal Sponsora Głównego Regat TU, firmy BACCA – TubaPay. W sumie zebrano 14810,02 zł, najbardziej hojna była załoga Link4, która wpłaciła 4064 zł.

Widok Optimistek krążących wokół jachtów zachęcił najdzielniejszych żeglarzy do zmierzenia się z zawodnikami MOS w regatach Old Boys. Wyścigi rozegrano tuż przy pomostach restauracji Port110, ku radości widowni.

V EDYCJA

Wieczorną ceremonię otwarcia regat poprowadzili tradycyjnie pomysłodawca imprezy Darek Migdal oraz Karol Górski z Sailing Event. Ponieważ była to jubileuszowa V już edycja Regat TU, postanowił On w szczególny sposób podziękować Roger’owi Hodgkiss’owi z PZU oraz Jarosławowi Szwajgierowi z Compensy za to, że od początku wierzyli i wspierali ideę żeglarskiej imprezy integrującej branżę ubezpieczeniową. Każdy z Panów otrzymał pamiątkowy Dzwon Przyjaciela Regat, a później wspólnie podzielili wyśmienity żeglarski tort.

ŻEGLARSKA POGODA

Kolejny dzień przywitał nas także silnym wiatrem. Wszystkie załogi odważnie stawiły się na linii startu, co świadczy o tym, jak wysoki poziom żeglarskich umiejętności prezentują. W ramach Mistrzostw Polski rozegrano aż pięć wyścigów. Link4, ze sterniczką Agnieszką Wrońską, był tego dnia bezkonkurencyjny, wygrywając 4 razy. Ostatni wyścig zdecydował o tym , że Dariusz Migdal z dzielną debiutantką, piratką Olą Wysocką na pokładzie, wskoczyli na 2 miejsce na remisie z załogą TUZ pod dowództwem Piotra Zadrożnego. Kolejne miejsca, również na remisie, zajęli Arrant i Compensa, Mistrzowie Polski z poprzednich edycji. O tym, jak bardzo wyrównana była to walka, świadczy fakt, że 2 i 6 miejsce dzieliły zaledwie dwa punkty!

PUCHAR PREZESÓW

Jednocześnie rozpoczęła się rywalizacja 5 jachtów w ramach Pucharu Prezesów. Obejmowała ona wyścig regatowy oraz grę wodną, czyli integracyjną zabawę na wodzie polegająca na wyścigu jachtów i wykonywaniu zadań w punktach kontrolnych na lądzie. Jakub Maciejewski poprowadził załogę Bacca do zwycięstwa, ex aequo z Link 4.  Wyrównaną walkę również stoczył Conditor z Benefią. Tym razem prezes Michał Gomowski musiał uznać wyższość multiagencji ze śląska.

Wśród floty Regat TU znalazła się także motorówka pod przywództwem prezesa PZU Rogera Hodgkissa, która nie brała udziału w zawodach, ale z pewnością wzbogacała atmosferę Regat TU.

BACCA CUP

Po raz trzeci już rozegrano „Bacca Cup”, czyli tytuł Najbardziej Wszechstronnej Załogi. Do punktacji zaliczano szereg konkurencji: dwa wyścigi żeglarskie 1 i 4, wyścigi (1) i zadania Pucharu Prezesów, wyścigi Oldboys, Ubezpieczeniowe Regaty Charytatywne, zabawy z imprezy w Yacht Clubie oraz (NOWOŚĆ) przebranie w wyścigu żeglarskim. Bezkonkurencyjna drugi rok z rzędu okazała się firma Link4!

Prezes firmy bacca, Cezary Świerszcz, podsumował tegoroczne regaty: “Cieszymy się, że w tym roku wystartowało jeszcze więcej załóg. Zmiana lokalizacji też okazała się dobrym pomysłem.  Impreza wciąż się rozwija, poziom rywalizacji rośnie. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom Regat TU i Bacca Cup. My z radością powiesimy Puchar Prezesów w naszej siedzibie. Mam nadzieję, że spotkamy się za rok w jeszcze większym gronie.”

Po więcej zdjęć zapraszamy na FB https://www.facebook.com/regatyTU/?ref=bookmarks