Wspaniale, jedziesz na regaty! Z pewnością czeka Cię wiele emocji i niezapomnianych chwil.

Jeśli jednak jesteś początkującym żeglarzem lub będzie to Twój pierwszy raz na jachcie, możesz się czuć odrobinę niepewnie pakując swoją torbę. Na szczęście jesteśmy tu dla Ciebie!

Obuwie

Generalna zasada brzmi – miękkie buty z jasną podeszwą, która nie zostawia śladów na pokładzie jachtu. Najlepiej, żeby były wykonane ze skóry. Jeśli chcesz czuć się wygodnie na jachcie i stylowo na brzegu, zabierz żeglarki.

Odzież

Podstawą jest kurtka. Musi chronić przed wiatrem i być nieprzemakalna. Wysoki kołnierz jest nieoceniony przy silniejszych podmuchach wiatru. Jeśli zdecydujesz się na sztormiak, nie straszna będzie Ci żadna pogoda.

Aby w pełni zabezpieczyć się przed chłodem zalecamy zabrać ze sobą także dodatkową warstwę odzieży, np. kamizelkę lub polar.

Więcej o tym, jak profesjonalnie dobierać odzież żeglarską w tym artykule.

 

Przydatne akcesoria

Żeglarskie akcesoria będą w czasie regat Twoimi najlepszymi przyjaciółmi, szczególnie przy silnym wietrze. Rękawiczki żeglarskie w wersji z krótkimi lub długimi palcami zapobiegają otarciom przez linę. Nie nasiąkają wodą, zapewniają więc komfort i mocny chwyt nawet w deszczowych warunkach.

Zaufaj naszemu doświadczeniu i zaopatrz się w specjalną gumkę do okularów, która ochroni Cię przed ich utratą. Czapeczki z daszkiem również mają tendencję do wpadania do wody podczas szybkich zwrotów na trasie regat. Aby zabezpieczyć się przed taką sytuacją, polecamy przytwierdzić ją do kołnierza kurtki czy brzegu koszulki za pomocą specjalnej spinki.

Teraz jesteś już gotowy. 

Do zobaczenia na wodzie!

fot. Marek Wilczek