SAILING EVENT TEAM JEDZIE DO PORTO CERVO

YACHT CLUB COSTA ESMERALDA

W sezonie 2017 Sailing Event team wziął udział we wszystkich czterech imprezach cyklu Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej, zdobywając kolejno 1 miejsce w Sopocie, 3 miejsce w Świnoujściu, 4 miejsce w Gdyni i 3 miejsce w Szczecinie. Ostatecznie załoga pod dowództwem Karola Górskiego zdobyła brązowy medal i kwalifikację do imprez eliminacyjnych Sailing Champions League, będących odpowiednikiem Ligi Mistrzów w piłce nożnej. Sailing Event Team żeglujący w barwach MOS IŁAWA zawalczy w dniach 31 maj – 3 czerwiec. 2018 roku w Jacht Klubie Costa Esmeralda we włoskim Porto Cervo o tytuł Najlepszego Klubu Żeglarskiego Roku”.

Polska Ekstraklasa Żeglarska to cykl 4 regat, w których najlepsze kluby żeglarskie w kraju przez cały sezon rywalizują o tytuł Klubowego Mistrza Polski. Każdy klub wystawia reprezentację złożoną ze swoich najlepszych żeglarzy. Ujednolicona trasa („góra/dół”), jednakowe łódki i duża ilość krótkich wyścigów oraz konkurencja zawodników ze sportowym doświadczeniem gwarantują silne żeglarskie doznania. Punktacja ze wszystkich 4 imprez wyłania zwycięzcę ligi, a dodatkowo zdobywcy 4 najwyższych lokat uzyskują kwalifikację do walki o międzynarodowy puchar klubów żeglarskich. Walka ta składa się z dwóch etapów: dwóch imprez eliminacyjnych, na które drogą losowania przypisywane są po dwie załogi z każdego kraju oraz z wielkiego finału najlepsze kluby z poprzedniego etapu, reprezentacja gościnnego klubu oraz mistrz z poprzedniego roku walczą o tytuł „Najlepszego Klubu Żeglarskiego Roku”.

Karol Górski jest na etapie szukania finansowania na wyjazd swojego team’u do Porto Cervo. Współpracę w sezonie 2018 zapowiedziała już firma Henri Lloyd. „Regaty Polskiej Ekstraklasy to formuła, na którą czekałem wiele lat. Lubię krótkie trasy i wyścigi flotowe. Poziom rywalizacji jest bardzo wysoki i cieszę się z uzyskanego wyniku. Ponieważ są to regaty klubowe, mogę znów startować w barwach MOS Iława. Zaczynałem w tym klubie jako 7-latek, a w 1999 roku zdobyłem dla nich złoty medal na Drużynowych Mistrzostwach Europy w klasie Optymist. Dziś mieszkam z rodziną w Iławie, prowadzę tu firmę Sailing Event i cieszę się, że mogę znów reprezentować iławski klub”

Więcej informacji i Polskiej Ekstraklasie Żeglarskiej:

www.ligazeglarska.pl

Sailing Champions League:

http://sailing-championsleague.com/