Firma Henri Lloyd jest oficjalnym partnerem Sailing Event. Jesteśmy dumni, że wspiera nas marka bardzo szanowana na całym świecie, znana z innowacyjnych rozwiązań technicznych i ponadczasowego stylu. Założona w 1963 roku w Manchester w Wielkiej Brytanii przez Polaka, Henryka Strzeleckiego, firma jest producentem odzieży żeglarskiej dla sportowców i amatorów, a także kolekcji ubrań i akcesoriów na co dzień.

Dla Sailing Event ubrania marki Henri Lloyd są pierwszym i jedynym wyborem zarówno na wodzie, jak  i na lądzie. Nasza współpraca w 2018 roku będzie przebiegała na dwóch płaszczyznach. Załoga Sailing Event Team została brązowym medalistą Klubowych Mistrzostw Polski organizowanych w ramach polskiej ekstraklasy żeglarskiej. Ten wynik daje prawo startu w międzynarodowej Żeglarskiej Lidze Mistrzów (Sailing Champions League) i z dumą wystartujemy w barwach Henri Lloyd.

Na płaszczyźnie biznesowej będziemy kontynuować kilkuletnią już współpracę w ramach naszych flagowych ogólnopolskich imprez branżowych: Żeglarskich Mistrzostw Polski Adwokatów, Radców Prawnych, Towarzystw Ubezpieczeniowych, IT oraz branży Nieruchomości.

Historia marki Henri Lloyd rozpoczęła się w Brodnicy, oddalonej o zaledwie 50 km od Iławy, w której mieści się siedziba Sailing Event. Tam właśnie w 1925 roku urodził się Henryk Strzelecki i na jeziorze Niskie Brodno zdobywał pierwsze żeglarskie doświadczenie. W czasie II Wojny Światowej młody Henryk walczył w Armii Generała Andersa, gdzie wykazał się zdolnościami przywódczymi i umiejętnością podejmowania trudnych decyzji. Ten czas zahartował go i przygotował do wyzwań, które stawiała przed nim powojenna Anglia. W wieku 21 lat Henryk rozpoczął długą drogę od fizycznej pracy w fabryce drutu do zbudowania firmy, po której produkty sięgają najlepsi.  Wraz z otwarciem fabryki w Manchester w 1963 roku nastała nowa era w świecie jachtingu. Henryk Strzelecki zrewolucjonizował wygląd ubrań żeglarskich, zamieniając obszerne i ciężkie gumowe płaszcze na lekkie, wygodne i niezawodne okrycia. W ciągu kolejnych dziesięcioleci Henri Lloyd stworzy pierwszą na świecie kolekcję żeglarską dla kobiet oraz wyjdzie poza ramy jachtingu rozpoczynając produkcję ubrań na co dzień z mocnym akcentem żeglarskim.

Firma Henri Lloyd wypracowała pozycję lidera na rynku ubrań żeglarskich.  Ich sklepy można znaleźć w 50 krajach, a ubrania z ich logo okrążały świat w regatach Volvo Ocean Race, Race 2000 czy Velux5Oceans. W tych samych barwach pływali także medaliści olimpijscy Shirley Robertson i Mateusz Kusznierewicz. Wielokrotny medalista olimpijski Ben Ainslie wybrał markę Henri Lloyd na partnera BAR (Ben Ainslie Racing), załogi, która walczy o zdobycie Pucharu Ameryki.

Cieszymy się na kolejny sezon współpracy z firmą, z którą łączy nas umiłowanie jakości i jachtingu w najlepszym stylu.