Mistrz Polski z ubiegłego roku, firma Bacca, został sponsorem głównym i patronem regat IV edycji Żeglarskich Mistrzostwa Polski Towarzystw Ubezpieczeniowych oraz Pucharu Prezesów. Zapowiada obronę tytułu.

Rozmowa z Cezarym Świerszczem, prezesem Bacca

Święto pasjonatów żeglarstwa z branży ubezpieczeniowej zbliża się wielkimi krokami. Skąd pomysł, aby Bacca została sponsorem głównym Mistrzostw Polski Towarzystw Ubezpieczeniowych?

Cezary Świerszcz:

Od trzech lat bierzemy udział i wspieramy tę prestiżową imprezę żeglarską, która integruje środowisko ubezpieczeniowe w Polsce. Bacca jest firmą, która od sześciu lat współpracuje z agentami i towarzystwami ubezpieczeń. Staliśmy się trwałym elementem rynku ubezpieczeniowego, dostarczając innowacyjne rozwiązania ułatwiające sprzedaż i obsługę ubezpieczeń. Współzawodnictwo w ramach regat daje wiele pozytywnych emocji, a spotkania po zawodach sprzyjają swobodnej wymianie wiedzy i doświadczeń. Bacca jest z założenia wsparciem dla branży ubezpieczeniowej – sponsoring tak doskonałej imprezy jest miłym rozszerzeniem tego, co robimy na co dzień. Osobiście uważam, że to jedna z najprzyjemniejszych imprez branżowych, w jakich brałem udział.

Podczas zeszłorocznych zawodów Bacca wprowadziła autorski system komunikacji organizatora z uczestnikami. Czy w tym roku czekają nas kolejne innowacje?

Cezary Świerszcz:

Oczywiście będą nowości! Nasza filozofia działania zakłada, że kontynuujemy stosowanie dobrych rozwiązań i nieustannie wprowadzamy usprawnienia. Liczymy, że w tym roku ponownie uatrakcyjnimy oprawę regat z korzyścią dla uczestników. Zmian natomiast nie będzie w składzie naszej załogi. Pomimo nowej formuły i spodziewanej jeszcze większej rywalizacji, nie biomy się wyzwań i zamierzamy obronić tytuł mistrza.

W ubiegłym roku towarzystwa walczyły w ramach BACCA CUP o tytuł najbardziej wszechstronnej załogi. Czy w tym roku także będzie to możliwe?

Cezary Świerszcz:

Formuła rywalizacji się sprawdziła. W tym roku już po raz drugi uczestnicy Regat TU zawalczą o tytuł Najbardziej Wszechstronnej Załogi BACCA CUP. Dwudniowe zmagania wyłaniają zespół, który zdobędzie najwięcej punktów w wielu konkurencjach. Do punktacji zaliczone będą dwa wyścigi żeglarskie, dwa wyścigi Pucharu Prezesów, Gra Wodna, dwa wyścigi miniregat modeli żeglarskich, udział w wirtualnych regatach dla Fundacji Ocean Marzeń i inne.

Na zakończenie chciałbym zapytać o rozwój Bacca. Na jakich obszarach koncentrujecie swój wysiłek?

Skupiamy się na obszarach strategicznych dla rozwoju firmy Bacca, które są naturalnym  rozszerzeniem je działalności i umożliwiają wykorzystanie naszych kompetencji biznesowych i technologicznych. Nieustannie poszerzamy grono naszych partnerów biznesowych: integrujemy system płatności ratalnych z kolejnymi towarzystwami ubezpieczeń, żeby dostarczyć wspólną ofertę oraz prowadzimy rekrutację agentów ubezpieczeniowych smart11. Od strony operacyjnej cały czas rozwijamy nowoczesne rozwiązania, które w przyjazny dla klientów sposób poprawiają komfort pracy zarówno towarzystw ubezpieczeniowych, jaki i agentów ubezpieczeniowych. Przygotowujemy się do wdrożenia uproszczonej formy zawierania umów ratalnych smart11 – jeszcze w tym półroczu wdrożymy to rozwiązanie produkcyjnie.

Z którymi z prowadzonych przez Bacca projektów wiążecie największe plany na dalszy rozwój Bacca?

Inwestujemy w technologię i stopniowo uruchamiamy kolejne usługi. Na początku roku wprowadziliśmy nowoczesną metodę automatycznych płatności cyklicznych za pomocą karty. We współpracy z Visa, liderem światowego rynku płatniczego, promowaliśmy tę usługę wśród agentów i klientów. Finalizujemy rozwiązanie telematyczne do ubezpieczeń komunikacyjnych, w ramach którego nie tylko potrafimy ocenić styl jazdy kierowcy i przetłumaczyć go na wysokość składki, ale obsługujemy jednocześnie zmienne płatności. To nasze unikalne rozwiązanie. Klient może co miesiąc korzystać z wypracowanych zniżek, nie czekając na odnowienie. Pracujemy również nad innowacjami we wszelkich płatnościach za ubezpieczenia. Pomożemy agentom ubezpieczeniowym w lepszym, tańszym obsługiwaniu płatności za ubezpieczenia, nawet tych nie objętych ratami Bacca. Będziemy wspierać rynek, by lepsze ubezpieczenia stały się łatwiej dostępne.

Bacca_Smart 11 w akcji! (Kopiowanie) 280