Sukces III edycji Regat TU oraz Pucharu Prezesów

Żeglarskie emocje, sportowy duch rywalizacji oraz pełna integracja uczestników– tak w kilku słowach można opisać największe żeglarskie wydarzenie roku branży ubezpieczeniowej. W dniach 16-19 czerwca w Żeglarskich Mistrzostwach Polski Towarzystw Ubezpieczeniowych oraz Pucharze Prezesów walczyło blisko 90 osób.

Żeglarskie zmagania

Od pierwszych metrów pojedynek faworytów regat czyli dwukrotnych Mistrzów Polski Compensy (Mariusz Jerka- sternik oraz v-ce prezes Jarosław Szwajgier- trym foka) oraz Bacca Sp. z o.o.(sternik Janusz Pietrzak) zapowiadał się emocjonująco. Przez całe jezioro Mamry toczyła się zacięta walka dziób w dziób o Błękitną Wstęgę. Ale to Bacca Sp. z o.o. na ostatnich metrach wyścigu wykorzystała silny podmuch wiatru i wygrał go o pół długości jachtu! Kolejny wyścig o Błękitną Wstęgę Jeziora Święcajty Bacca wygrywa koncertowo, drugi wpływa Arrant Sp. z o.o. (sternik Wojciech Bromka) a Compensa dopiero 6-ta. Czyżby to był koniec „rządów” Compensy? Kolejne wyścigi tzw. krótkie o zróżnicowanej nietypowej trasie sprawiały załogom wiele radości. Specyfika krótkich wyścigów preferowała sterników zachowujących zimną krew na starcie oraz zgrany i silny zespół z umiejętnościami podejmowania szybkich decyzji. Widać było, że Compensa odzyskała nieco „dawną moc” i wygrała trzy wyścigi z rzędu. Doskonale żeglowała również załoga Coface (sternik Jarosław Jaworski), która wyciągała wnioski z wyścigu na wyścig dając w końcówce regat popis swoich umiejętności i wygrywając trzy ostatnie biegi. Znaczący progres od początku regat odnotowała również załoga debiutująca w Mistrzostwach Arrant Sp. z .o.o. Jest to świetny przykład młodego zespołu nastawionego na sukces, który potrafi wyciągać wnioski i dobrze wykorzystać je w przyszłości. Nowym Mistrzem Polski zostaje załoga Bacca Sp. z o.o., drugie Compensa a trzeci Coface.

280

Compensa v-ce Mistrz (Kopiowanie) Coface na halsie (Kopiowanie)

 

 

 

 

 

Mapy dla Prezesów

Tradycyjnie pierwszego dnia Pucharu Prezesów odbyła się gra wodna. Organizator firma Sailing Event przygotowała dla uczestników zadanie polegające na odnalezieniu poszczególnych części mapy, które razem utworzyły miejsce do którego należało dotrzeć jak najszybciej. Za każde poprawnie wykonane zadanie załogi otrzymywały jedną część mapy. W Skłodowie uczestnicy oprócz części mapy zdobyli wędki oraz niezbędny asortyment do łowienia ryb. Pierwsza na miejsce zawodów wędkarskich zameldowała się Compensa i sprytnie ustawiła się przy trzcinie, zanęciła rybę i czekała…Kolejne załogi dotarły w niedługim czasie i sędzia zawodów dał sygnał startu. W niecałe 20 minut załoga Compensy wyłowiła 16 ryb! Link 4 dwie, a pozostali nie mieli tyle szczęścia…Niestety zawody zostały przerwane ze względu na nadchodzącą burzę. Kolejny dzień to wyścigi 10 metrowych Housebootów, które zdecydowanie wygrała załoga pod dzielnym dowództwem prezesa Link 4 Tomasza Tarkowskiego. Dzielnie podążała za „Linkami” załoga zeszłorocznych zwycięzców Pucharu Consultia (kapitan Arkadiusz Świercz) plasując się na drugich pozycjach.

48 65 Compensa zanęca... (Kopiowanie)

 

 

 

Puchar Prezesów dla Link 4 (Kopiowanie)

 

 

 

 

 

 

 

Bacca Cup „O tytuł najbardziej wszechstronnej załogi”

Zmagania wyłaniają najlepszy zespół, który zdobędzie najwięcej punktów w wielu konkurencjach. Pod uwagę brane były: dwa wyścigi żeglarskie, dwa wyścigi Pucharu Prezesów, zawody wędkarskie, dwa wyścigi miniregat modeli żeglarskich oraz konkurencje z wykorzystaniem aut: przeciąganie liną auta oraz jazda z piłeczką na masce. Najlepsza okazała się załoga kapitana Rogera Hodgkiss’a z PZU!!! Wygrywając o 1 pkt. z Compensą. Trzecie miejsce zajmuje załoga Bacca!

07D_5821 (Kopiowanie) 156 img_0444_28990146004_o img_0459_29505605212_o

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nowoczesne rozwiązania w jachtingu

Sponsor regat firma Bacca, która na co dzień zajmuje się wprowadzaniem innowacji w ubezpieczeniach,  zapewniła nowoczesną komunikację przebiegu regat i ich wyników. Uczestnicy zgodnie stwierdzili, że to unowocześnienie się sprawdziło. Bacca już teraz zapowiada walkę o zwycięstwo oraz jeszcze ciekawsze udogodnienia w kolejnej edycji.

Sponsor regat Stocznia Northman produkująca najwyższej jakości jachty cenione w Europie i na świecie umożliwiła uczestnikom testy jachtu Maxus 26. Wszyscy uczestnicy testów zgodnie twierdzili, że jacht posiada doskonałe właściwości nautyczne oraz przestronne i ergonomiczne wnętrze.

Podsumowanie

„Coroczne regaty dostarczają wszystkim uczestnikom dużo emocji, sportowej rywalizacji i świetnej zabawy. Jest to jedyna tego typu impreza branży ubezpieczeniowej, która integruje ludzi wokół wspólnych zainteresowań, a dodatkowo sprzyja inspirującym rozmowom biznesowym” – powiedział na zakończenie regat Cezary Świerszcz, prezes Bacca Sp. z .o.o

Zapisz